سیستم تهویه مطبوع از اهمیت زیادی برخوردار است و در حالات انسان بسیار تاثیر گذار می باشد شما تصور کنید یک روز گرم تابستانی بعد از روزمرگی ها و خستگی های فراوان وارد محیط خانه ی خود می شوید حال اگر سیستم  سرمایشی خانه ی شما به درستی کار نکند یا سیستم سرمایشی  برای فضای خانه ی شما مناسب نباشد ، خستگی و کلافگی یک روز کاری در بدن شما می ماند ولی چنان چه وارد محیط خانه شوید و سیستم سرمایشی شما که ممکن است کولر گازی باشد درست کار کند احساس خوب و آرامشی خواهید داشت و خستگی یک روز کاری از بدن شما بیزون خواهد آمد اما نکته ایی که باید به آن توجه داشت سرویس و نگه داری از سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع است .وسایل سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیاز به مراقب و نگهداری درست دارند و در صورت وجود مشکل در قطعات آن باید توسط متخصصان آن تعمیر شوند .

یکی از متداول ترین و کارآمد ترین سیستم های تهویه مطبوع در فصل گرما استفاده از کولر گازی است که ما در ادامه ی این مقاله شما را با دانستنی هایی که در مورد کولر گازی وجود دارد آشنا خواهیم کرد با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید .

 قطعات مهمی که در کولر گازی وجود دارد یکی ازاین قطعات  لوله مویی کولر گازی است که در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود کارکرد کولر گازی با مشکل رو به رو خواهد شد علاوه بر این عملکرد لوله مویی را نباید نادیده .

 

لوله مویی کولر گازی

 سرویس و مراقب صحیح از وسایل از اهمیت زیادی بر خوردار است .اگر زمانی قصد خرید کولر گازی را دارید بهتر است خرید شما از فروشگاه های معتبر باشد و وسیله ی خریداری شده از خدمات پس از فروش برخوردار باشد و لازم است که کولر گازی خریداری شده داراب بر چسب A باشد  داشتن این برچسب باعث می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود .

یکی از مزیت هایی که کولر گازی نسبت به کولر آبی دارد نداشتن رطوبت است که همین باعث شده است استفاده از کولر گازی در مناطق مرطوب زیاد شود .

وجود ترموستات در کولر گازی باعث شده  است که بتوان درجه ی دما را تنظیم کرد و همین تنظیم کردن دما باعث می شود که به میزان قالب توجهی از مصرف انرژی کاسته شود .

از کارهایی که برای بهبود کار کولر گازی می توان انجام داد استفاده از درزگیر برای کولر گازی است بعلاوه اگر کولر گازی در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد عملکرد خوبی خواهد داشت .

از دیگر کارهایی که برای بالا رفتن عملکرد کولر گازی میتوان انجام داد نصب اینورتر برای کولر گازی است هم چنین اگر گردش هوا در پشت کولر گازی جریان داشته باشد دربهبود عملکرد کولر گازی تاثیر گذار خواهد بود .