امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم، استفاده از اینترنت در بین افراد جامعه رواج پیدا کرده است. استفاده از اینترنت اگر به روش‌های صحیح و اخلاقی باشد فواید بسیاری برای افراد دارد. و باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. مثلًا خرید ساک پیک نیک اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین یکی از استفاده‌هایی است که از اینترنت می‌شود ولی این خرید اینترنتی به دلیل وجود فروشگاه‌های نامعتبر و هکرهای فضای مجازی امنیت خرید را کاهش داده است. ما در این مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید از شر این مشکلات رهایی یابید. برای این منظور به شما می‌گوییم که چگونه یک فروشگاه معتبر را از فروشگاه نامعتبر تشخیص دهید.

درگاه معتبر اینترنتی:

همانطور که می‌دانید امروزه خریدهای اینترنتی رونق بسیاری پیدا کرده است اما نگرانی‌هایی برای اعتماد به فروشگاه آنلاین وجود دارد که تشخیص دهید این درگاه بانک معتبر است یا جعلی؟ حتی برای خرید وسایل کوچک مانند ساک جا قابلمه که شاید مبلغ کمی باشد باید به سایت اطمینان داشت. برای این تشخیص باید از مرورگرهای بروز استفاده کنید و حتما علامت قفل را در نوار ابزار صفحه مشاهده کنید. و راه دوم این است که آدرس اینترنتی حتماً با نماد https:// شروع شده باشد. نماد سایت‌های جعلی معمولاً با http:// شروع شده است.

چرخ خرید

از دیگر مواردی که باید به آن توجه کنید این است که آدرس صفحه متعلق به همان بانکی باشد که آرم را در صفحه مشاهده می‌کنید. برای خرید‌های اینترنتی سعی کنید از موبایل و لبتاب شخصی خود استفاده کنید.

نماد اعتماد:

در سایت‌های اینترنتی یک نماد با عنوان نماد اعتماد الکترونیکی وجود دارد که فروشندگان آنلاین توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تایید قرار گرفته است. شما برای خرید از سایت اگر روی این نماد کلیک کنید می‌توانید مشخصات فروشنده را ببینید و اطمینان پیدا کنید که این فروشگاه جعلی نمی‌باشد.

خرید آنلاین:

درست است که خرید آنلاین به شما کمک می‌کند که در مصرف انرژی و زمان صرف‌ جویی کنید ولی باید گفت که همیشه خرید اینترنتی خوب نیست. مثلاً شما کالایی را خریداری کردید وقتی به دست شما می‌رسد چیزی نیست که می‌خواستید. پس سعی کنید وسایلی را اینترنتی خرید کنید که قبلاً آن را از نزدیک دیده‌اید و یا امکان مرجوع‌شدن را داشته باشد. مثلاً می‌توانید با خیال راحت صندلی مبلی سفری را اینترنتی خریداری کنید.

چرخ خرید

ویژگی های سایت:

یک سایت معتبر باید یک سری ویژگی‌ها داشته باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد. مثلاً باید دارای آدرس شرکت و یا شماره تلفن باشد. تا بتوان در صورت بروز مشکل با آن تماس گرفت.

از دیگر مواردی که سایت اینترنتی باید آن را داشته باشد این است که امکان مرجوع کالا را داشته باشد به این سایت‌ها اعتماد بیشتری می‌توان کرد و یا اینکه وجه را بعد از تحویل کالا دریافت کند.

یک سایت معتبر باید به شما بگوید که چگونه از اطلاعات کارت بانکی شما محافظت می‌کند تا اطمینان شما را جلب کند و یک حریم خصوصی برای اطلاعات شما به وجود آورد. قبل از خرید حتماً به این موارد دقت کنید. اگر به دنبال خریدی مطمئن هستید به فروشگاه اینترنتی ساینادو مراجعه کنید و خریدی با رضایت کامل انجام دهید.