کفپوش ساختمان یکی از مواردی که در ساختمان سازی و حتی بازسازی خانه مورد توجه است . اگر شما هم قصد کفپوش کردن ساختمان خود را دارید و نمیدانید که کدام گزینه مناسب است با ما در این مقاله همراه باشد.

کفپوش انواع مختلفی دارد مانند کفپوش پارکت ، سرامیک، موکت، سنگ ، چوب و… که هر کدام مزایا و معایبی دارند. برای انتخاب کفپوش علاوه بر در نظر گرفتن مزایا و معایب ، قیمت نیز قابل توجه است. مشخص است که مزایای کفپوش پارکت بیشتر از موکت است ولی هزینه آن نیز بیشتر است . پس برای انتخاب کفپوش مناسب قیمت را نیز در نظر داشته باشید.اگر توجه کرده باشید معمولا خانه های لوکس و کاخ ها از کفپوش سنگ است که واقعا هم نمای زیبایی به محیط میدهد. در اصل کفپوش سنگ نماد لوکس بودن منزل است. زیرا قیمت آن زیاد است و هرکسی از پس این هزینه بر نمی آید.

پس اگر قیمت برایتان مهم نیست و توان هزینه کردن را دارید بهترین گزینه استفاده از کفپوش سنگ است. ما در این مقاله مزایا و معایب کفپوش سنگ را بازگو خواهیم کرد تا شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری کنیم.

سنگ تراورتن

انواع سنگ برای کفپوش:

سنگ یکی از معدود مواردی است که هم برای نمای داخلی و هم نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد . سنگ انواع متفاوتی دارد برای همین است که انتخاب آن را سخت کرده. هر یک از انواع سنگ ها مزایا و معایبی دارند که با دانستن آنها انتخاب برای شما راحت تر میشود. در ادامه انواع سنگ مناسب برای کفپوش را به شما معرفی میکنیم.

سنگ مرمر:

سنگ مرمر سنگی است که از زمان ها قدیم پر طرفدار بوده و هست . در قدیم بیشترین سنگ مورد استفاده برای نمای داخلی ساختمان ، سنگ مرمر بوده است.امروز نیز هستند کسانی که به سنگ مرمر علاقه دارند ولی باید گفت که این سنگ دارای معایبی است که شاید انتخاب آن برای کف مناسب نباشد. از معایب سنگ مرمر این است که بسیار زود لک میشود و همچنین خط و خش زیادی روی آن می افتد . اما با این حال سنگ مرمر شکوهی به ساختمان میدهد که معایب آن را کم اهمیت میکند.

درست است که سنگ مرمر سخت از سنگ تراورتن است ولی برای نگهداری احتیاج به مراقبت زیادی دارد.

سنگ تراورتن

سنگ گرانیت:

سنگ گرانیت یکی از محبوب ترین سنگ ها در میان افراد می باشد و البته پر استفاده ترین سنگ در ساختمان سازی می باشد. این سنگ جزء آن سنگ هایی است که هم برای نمای داخلی و هم خارجی استفاده میشود. از مزایای این سنگ میتوان به درخشش بسیار زیاد آن اشاره کرد.اغلب این سنگ را برای اپن آشپزخانه و کف ساختمان استفاده میکنند. برای نصب این سنگ باید در زیر سازی دقت  زیادی به کار برد تا دچار لقی نشود.

سنگ تراورتن:

بهترین گزینه برای کفپوش ساختمان سنگ های طبیعی است یعنی سنگی که نقش و رگه های طبیعی در خود داشته باشد. سنگ تراورتن از جمله سنگ هایی است که تنوع زیادی در طرح و نقش دارد مانندسنگ تراورتن کرم ، سنگ تراورتن بی موج، سنگ تراورتن شکلاتی و… . سنگ تراورتن درخشش زیادی ندارد ولی اگر در کف استفاده شود فضا را صمیمی و گرم جلوه میدهد. از معایب این سنگ امکان خش افتادن روی آن است.

سنگ تراورتن