لیفتراک ، ماشینی قدرتمند است که برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین در انبارها ، کارخانه های تولیدی و هر مکان شغلی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.لیفتراک ها در قرن بیستم اختراع شده اند و هم اکنون جزئی جدایی ناپذیر از جهان صنعتی مدرن هستند.این ماشین ها چنگ های چنگال مانند خود را زیر بار قرار میدهند و آن را بالا می برند و به مکان دیگری انتقال میدهند.

لیفتراک انواع مختلفی دارد و در سبک ها و مدل های متفاوت در بازار موجود است که شما باید متناسب با پروژه خود ، یک نوع مناسب آن را خریداری کنید.هر نوع لیفتراک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.برخی لیفتراک ها برای تحمل بارهای سبک تر طراحی شده اند.برخی دیگر برای بلند کردن بارهای خلیی سنگین ساخته شده اند.

آنها را می توان در مکان های بیشماری مانند انبارها ، کارخانه ها ، مزارع ، پروژهای ساخت و ساز و موارد دیگر استفاده کرد.بطور کلی میتوان گفت تمام صنایعی که نیاز به حمل و نقل بارهای سنگین دارند از تجهیزات حمل مواد ، بویژه لیفتراک استفاده میکنند.با وجود انواع لیفتراک در صنایع مختلف کارها خیلی سریعتر و راحت تر انجام میشود.البته علاوه بر لیفتراک از جک پالت اصفهان نیز برای حمل و جابجایی اجسام سنگین استفاده میشود.انتخاب نوع تجهیزات جابجایی به نوع پروژه بستگی دارد.

کاربرد لیفتراک در ساختمان سازی

کاربرد لیفتراک در ساختمان سازی

قبل از استفاده از لیفتراک ، انجام کارها برای کارگران ساختمانی کاملاً مشکل ساز بود.صنایع ساختمانی قبل از استفاده از لیفتراک باید از طناب ، کابل و قرقره برای جابجایی و بارگیری مواد سنگین استفاده میکردند.

در حال حاضر در صنعت ساختمان سازی برای حمل و جابجایی مصالح سنگین ساختمانی در مسافت های طولانی از لیفتراک استفاده میشود.لیفتراک ها می توانند پالت آجر و سایر محصولات ساختمانی را از کامیون تحویل بار تخلیه کرده و آنها را به قسمت هایی منتقل کنند که در دسترس سایر وسایل نقلیه نیست.

کاربرد لیفتراک در انبارها و مراکز توزیع

کاربرد لیفتراک در انبارها و مراکز توزیع

مکان دیگری که استفاده از لیفتراک برای آن بسیار سودمند است ، انبار و مرکز توزیع است. لیفتراک ها به کارگران انبار کمک می کنند تا کالاها را از یک مکان به مکان دیگر با سهولت و بدون هیچ زحمتی انتقال دهند.همچنین استفاده از لیفتراک باعث می شود وظایف جابجایی کالاها ، سریعتر و کارآمدتر باشد.
بنابراین ، صنایع مختلف از انواع لیفتراک بی نهایت بهره می برند.اگر به دنبال خرید بهترین لیفتراک هستید ، در صورت تمایل با صنعت ماشین تماس بگیرید تا تیم خبره ما به شما در این زمینه کمک کنند.