چاپ به معنی تکثیر کلمات یا تصاویر بر روی کاغذ ، کارت ، پلاستیک ، پارچه یا مواد دیگر است.

صنعت چاپ بخشی جدایی ناپذیر از هر واحد کاری مانند صنعت خدمات ، صنعت تولید و هر جنبه تجاری دیگر است.یک دستگاه چاپ نقش مهمی در کمک به صنعت چاپ برای پیگیری مطالبات دارد.از چاپ در مقیاس های کوچک گرفته تا منابع تجاری و بنرها ، ماشین های چاپی می توانند به عنوان دستگاهی معرفی شوند که در صنعت چاپ انقلابی بزرگ به بار آورده اند.برای کمک به صنعت چاپ برای رعایت الزامات روزانه ، چندین ماشین چاپ و تکنیک وجود دارد و آنها عبارتند از: چاپ دیجیتال ، چاپ افست و چاپ مطبوعات.

جهت اطلاع از قیمت دستگاه چاپ فلت بد کلیک کنید.

چاپ افست

چاپ افست

چاپ افست رایج ترین شکل چاپ کتاب است.تصاویر جوهر شده از یک صفحه به یک روکش لاستیکی به سطح چاپ منتقل می شوند.اولین چاپ افست روی کاغذ مربوط به سال 1904 است.پس از چاپ ، کاغذ را می توان به صفحات برش داد و بهم پیوند داد.اکثر کتابهایی که امروز در فروشگاه ها خریداری می کنید ، با استفاده از این روش چاپ می شوند ، زیرا چاپ افست ، برای تولید انبوه بسیار مناسب است.

مزایای چاپ افست

  • قابلیت چاپ تا مقادیر زیاد با هزینه ای مناسب.
  • تولید سریع و آسان صفحات چاپی.
  • چاپ افست ارزانترین روش برای تولید چاپ با کیفیت بالا در مقادیر چاپ تجاری است.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال تقریباً هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند.چاپ دیجیتال روشی نوین برای تولید است که برای چاپ از فایلهای الکترونیکی استفاده میکند.آثار هنری شما در رایانه ساخته می شود و مستقیماً روی مواد مورد نظر شما چاپ می شود.چاپ دیجیتال جایگزینی برای روشهای سنتی مانند لیتوگرافی ، فلکسوگرافی ، گراور ، مطبوعات و سایر موارد است.

با روش چاپ دیجیتال ، با استفاده از فایلهای دیجیتالی با فرمت های PDF ، TIFF ،  PSD یا سایر قالب ها ، تصویر به طور مستقیم به چاپگر ارسال می شود.چاپ دیجیتالی برای سفارشات کم و مواردی که جزئیات در آنها بسیار مهم است ، به بهترین شکل استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت دستگاه چاپ اکوسالونت کلیک کنید.

مزایای چاپ دیجیتال

  • چاپ دیجیتال روش ایده آل برای تولید نسخه های چاپی کوتاه و متوسط در مقایسه با روش های سنتی است.
  • با توجه به اینکه چاپ دیجیتال به هیچ روش یا صفحه ای نیاز ندارد ، زمان تنظیم اولیه بسیار کاهش می یابد و این به آن معناست که فرآیند چاپ با سرعت بالایی به انجام میرسد و در زمان شما صرفه جویی میشود.
  • چاپ دیجیتال هیچ یک از هزینه های اضافی لازم برای ایجاد صفحات خاص چاپ را متحمل نمی شود.این بدان معنی است که چاپ دیجیتال راه حل چاپی مقرون به صرفه تر را به ویژه برای چاپ های کوتاه تر را ارائه می دهد.