در گذشته مهمترین کاربرد تلفن های همراه برقراری ارتباط بود.

اما با پیشرفت تکنولوژی گوشی هایی تولید شده اند که با استفاده از آنها می توان به ایمیل ،SMS  و شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کرد ، عکس ها و ویدیو ها را به اشتراک گذاشت ، در اینترنت گشت زد و برنامه های مختلف را روی آن ها نصب کرد.

اما کاربران گوشی های موبایل هنگام کار کردن با آن عموما با مشکلات خاصی رو به رو می‌شوند که آزاردهنده هستند.

برخی از مواقع هنگام دانلود کردن آهنگ ، فایل و یا هر برنامه دیگری در گوشی اندروید خود با مشکل روبرو می شویم.

دانلود نکردن فایل ، آهنگ و غیره توسط گوشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در بعضی از موارد دانلود نکردن گوشی می‌تواند به دلیل پر شدن حافظه کش دانلود منیجر گوشی باشد.در این مواقع با خالی کردن کش دانلود منیجر این مشکل به راحتی حل می شود.

پر شدن حافظه کش دانلود منیجر

علت دیگر دانلود نکردن گوشی میتواند پر شدن حافظه داخلی گوشی باشد.برای رفع این مشکل اگر شما کارت sd دارید،می توانید گوشی خود را در حالت ذخیره در کارت sd قرار دهید.در این حالت برنامه مورد نظر پس از دانلود در حافظه کارت ذخیره می‌شود.اما اگر گوشی شما فاقد کارت sd است، می توانید با پاک کردن برنامه های بی استفاده حافظه گوشی را خالی کنید،تا برنامه ای که در انتظار دانلود آن هستید به راحتی دانلود شود و در حافظه داخلی گوشی ذخیره شود.

جهت شرکت در کلاسهای آموزش تعمیر موبایل اصفهان کلیک کنید.

اگر مشکل دانلود نکردن گوشی با خالی کردن حافظه ها حل نشد،سایر موارد زیر را بررسی کنید.

برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی،به سراغ قسمت مدیریت دانلود در گوشی اندروید بروید و در صورت غیر فعال شدن،آن را فعال کنید.این بخش از طریق ورود به تنظیمات و قسمت apps گوشی قابل دسترس است.

خاموش و روشن کردن گوشی

راه اندازی مجدد گوشی اندروید

اکثر افراد وقتی با مشکل دانلود نکردن گوشی مواجه میشند،سریعا گوشی خود را خاموش و روشن میکنند.در بسیاری از موارد راه اندازی مجدد دستگاه کارساز بوده و مشکل رفع میشود.

اما اگر با این مورد هم مشکل شما رفع نشد ، باید به سراغ راه حل بعدی که همان آپدیت کردن سیستم عامل هست بروید.

استفاده از آخرین نسخه سیستم عامل گوشی باعث میشود که گوشی شما کارایی و عملکرد بهتری داشته باشد.

البته قبل از آپدیت کردن بهتر است از برنامه های موردنیاز خود نسخه پشتیبان بگیرید.

دوستان عزیز اگر تمام راه حل های ذکر شده در این مقاله را امتحان کردید ، اما نتیجه ای نگرفتید،بهتر است به مراکز تخصصی تعمیر موبایل سامسونگ اصفهان مراجعه کنید و از آنها برای رفع مشکل تان کمک بگیرید.